Пароніми до слова Спинатися

Пароніми до слова Спинатися

  1. Спинатися СПИНАТИСЯ, аюся, аєшся, недок., сп’ястися І зіп’ястися, зіпнутися і зіп’ятися, зіпнуся, зіпнешся, док. 1. Тягтися до чого-небудь, намагаючись побачити, дістати, поставити щось, видратися кудись; підніматися на пальцях ніг: Христя підвела голову, глянула на Марину, що спиналася на мисник діставати посуду (Мирний, III, 286); ...Всім, не видко гаразд, спинаються навшпиньки, товпляться наперед, аж доки не побачив кожен... (Головко, II, 328).У спол.: с. на шафу, на піч, на пліт, на лаву; с. навшпиньки. А С. на ніжки — починати ходити (про дітей); с. на ноги: а) ставати дорослим, самостійним; б) одужувати після хвороби. 2. Підніматися до чогось, що стоїть (лежить) вище; обвиваючись за щось, підніматися все вище й вище: По решітці спинався густий... повій (Фр., НІ, 363); Туристи спиналися повільно на вершину гори. У спол.: с. на гору, на вершину гір, на гілки дерева, на тин, вгору.

Приклади використання Спинатися

Як ми будуємося, ростемо, як промисловість підводиться, як робітничий клас допомагає спинатися нам на ноги, як по селах сози, колгоспи виростають?

Я почала повільно спинатися на ноги і, випроставши коліна, впевнилася, що втримаю Магс.

Але, на жаль, літати й спинатися на велику висоту дядечко Франтішек не міг, тож йому не залишалось нічого іншого, як задовольнятися тим, що скинуть на землю байдужі індіанці.

Почав спинатися на ноги, але, як малятко, безпомічно перекинувся набік.

Втім, тепер вона ходила набагато швидше, як два місяці тому, та й спускатися вниз було значно легше, ніж спинатися вгору по крутій дорозі в Ре-Альбі.