Пароніми до слова Церемонія

Пароніми до слова Церемонія

  1. Церемонія ЦЕРЕМОНІЯ, ї, ж. 1. Те саме, що церемоніал: Одержують грамоти водії амфібій, пілоти, ті, хто найбільше відзначився в боротьбі з потопом... Після церемонії Колосовський познайомився з капітаном Решетняком (Гончар, IV, 558); Тут [у соборі] відбувались урочисті церемонії, присвячені перемогам руської зброї над численними ворогами (Обр. мист., 5, 91). У спол.: ц. урочиста, (не)приємна, формальна, весільна, траурна; вручення атестатів, дипломів, свідоцтв, перехідного прапора; посвячення в робітничий клас, у колгоспники, в студенти.2 (перен.). Зовнішні умовності у поведінці; поведінка людини, яка надто дотримується приписів розпорядку: Не довго думаючи, хлопці підхопили Мурашка під руки і без усяких церемоній потягли з сонця в кущі, в затінок (Гончар, II, 442); ...Отже й там [при дворі Кастильськім] не здатен був додержать церемоній, то де вже тут! (Л. Укр., III, 340). У спол.: ц. порушувати, ц. не дотримуватися. Д Без (усякої) ц.— не дбаючи про дотримання правил поведінки, етикету, поводження з іншими людьми

Приклади використання Церемонія

Так, церемонія біля благочестя є те, що біля плодів листя, що на зернах полова, що при доброзичливості компліменти.

Незабаром церемонія зустрічі скінчилась, і друзі кинулися один одному в обійми.

Згодом мені розповіли, що коли урочиста церемонія з небувалим піднесенням досягла фіналу, місіс Мерівезер спокійно проказала «Шинка !», будучи певна, що шинка з’явиться негайно, як з’явилися сосни і квасоля.

Патріарх наказав пропустити єпископа й, поки йшла церемонія благословіння та звичних ритуальних увічливостей, пильно роздивився гостя.

Вся ця церемонія справила сильне враження, так само як і величний огляд військ, що відбувся після неї.