Пароніми до слова Стінний

Пароніми до слова Стінний

  1. Стінний СТІННИЙ, а, е. 1. Який стосується стіни: У стінному виступі ластівки звили собі гніздо.У спол.: с. кладка, спорудження, резонанс, виступ. 2. Призначений для вивішування на стіні; настінний; зроблений або виконується у (на) стіні: В кінці дня комсомольці випустили стінну листівку (Коз., III, 261); Ніна скинула шубку, боти, причепурилася перед великим стінним дзеркалом І пішла на другий поверх (Донч., V, 136); У сучасних малогабаритних квартирах дуже вигідними є стінні шафи. У спол.: с. календар, годинник, репродуктор, ліхтар, дзеркало, газета, шафа, ніша, розпис. А С. преса — рукописні або машинописні газети, монтажі, комсомольські прожектори та ін., що вивішуються на стіні в установі, на підприємстві.

Приклади використання Стінний

На почесному місці - стінний годинник не диво, що годинник, але диво, що ходить.

У його помешканні навіть стоїть піаніно, а на стіні в футлярі висить скрипка, старенький стінний годинничок з приважками і клітка з канарками.

Вона вишила йому гарненьку доріжку на стіл, на всій його спідній білизні монограми і, можливо, була б скінчила вишивати стінний килимок, та її чоловік поклав край тій ідилії.

— О, це я можу сказати вашому високопреосвященству напевне, бо, зустрівши Д’Артаньяна, я помітив, що мій стінний годинник показував пів на десяту, хоч мені й здавалося, що було вже значно пізніше.

Лише цокає великий стінний годинник та дзижчить муха на вікні.