Пароніми до слова Примушувати

Пароніми до слова Примушувати

  1. Примушувати ПРИМУШУВАТИ, шую, шуєш, недок., примусити, мушу, мусиш, док. 1. Вимагати від когось виконання чогось всупереч його волі, бажанню: (1-й о ф і ц е р:) Там комісар і його комітет. Вони можуть примусити нас вийти в море (Корн., І, 23).У спол.: п. вийти, сказати, скласти зброю, скоритися, здатися в полон. 2. Те саме, що змушувати: Він [Лазаревський] тільки знав, що це Шевченко — той дивовижний чарівник слова, який вперше примусив рідну українську мову звучати з такою ж силою і красою, якою зазвучала російська мова під чарівним пером великого Пушкіна і Лєрмонтова (Тулуб, В степу, 31); Почуття того, що скоро, за кілька днів, я перейду межу звичайного, хвилювало і примушувало інколи враз замислитись і не до речі замовкнути в розмові (Багмут, 9). У спол.: п. говорити правду, зізнатися, замислитися, звучати, хвилюватися, зберігати.

Приклади використання Примушувати

Соціально-психологічні фактори трудової поведінки персоналу Для досягнення цілей організації керівники повинні координувати роботу працівників і примушувати їх виконувати її.

Навіщо тиснути на органи правопорядку, примушувати їх когось відпускати.

Після кончини святого славного великомученика Георгія звелів Диоклитіян-цар всюди, де знайдуться християни, а найбільше тих, що в путах, різними муками примушувати до ідолопоклоніння.

Хоч і наосліп, але штаб мусить діяти сам і примушувати діяти інших.

Вона, зрозумівши, що голос той був не людський, але зверху, божественний, сказала Иоанові: «Хоч і не я велю тебе будити і примушувати, проте послухай того голосу, що на діло тебе кличе, і швидко зроби наказане, бо це діло Боже».