Пароніми до слова Пригода

Пароніми до слова Пригода

  1. Пригода ПРИГОДА, и, ж. 1. Те, що трапилось (здебільшого непередбачене, несподіване); подія, випадок: Коли ж у дорозі спіткає вас лиха пригода й мені не вдасться побачити своїх коней, нехай буде це моїм внеском на ваше діло... (Смолим, VI, 69); В комендатурі сполошилися, коли почули про пригоду біля лісу (Головко, НІ, 520); Ходив собі Вовчик-братик по лісі, ходив, та й надибала його тяжкая пригода (Фр., IV, 54).У спол.: л. тяжка, лиха, нічна. А Стати у п. — згодитися до чогось, допомогти комусь. 2 (перев. мн ). Події, які трапляються під час подорожей, мандрівок: Група Веселовського без пригод вислизнула з міста і перебралась в Завор-склянські ліси (Гончар, II, 134); Петро Антонович почав оповідати свої мисливські пригоди (М. Ол., І, 19); Він [Борис] розповів... зміст поеми [Одіссеї], дитячим звичаєм підносячи більше чудесні та фантастичні пригоди, а поминаючи побутові картини (Фр., III, 34). У спол.:». веселі, чудесні, романтичні, воєнні, мисливські; п. в дорозі, розповідати про п.

Приклади використання Пригода

Тільки раз сталася зо мною на сцені трохи смішна пригода: раз сказали мені грати роль Суєти в інтермедії.

— Дорікає він, сердиться, а мене регіт бере: чудна пригода, і не розберемо — з чого вона?

Джельсоміно давно вже не школяр, а хлібороб і так би й зостався ним довіку, і мені не довелося б розповідати вам про нього, якби не трапилася з ним страх неприємна пригода, про яку ви зараз дізнаєтеся.

Життя, як велика авантюра, як неймовірна пригода особистості, яку можна сміливо називати Людиною з великої букви.

— Якщо б тобі яка пригода сталася, то я з тебе не буду сміятися, а ти щоб з моєї пригоди також не тішився, бо колись будемо рахунок з того здавати.