Пароніми до слова Пожива

Пароніми до слова Пожива

  1. Пожива ПОЖИВА, и, ж. 1. Те, що живить організм, забезпечує його життєдіяльність: Явдоха почувала, що слабне... Ягоди не давали достатньої поживи (Донч., III, 109)'; Серединою вулиці тяглася вози з дровами, з мішками бульби, з хлібом і іншою поживою (Фр., І, 81).У спол.: л. багата, бідна, головна, достатня; п. для хворого; п. знаходити, давати. А На п. — для їжі, споживання. 2. Здобич: Ще двоє [чоловіків] вешталися з кутка в куток, обмацуючи пильним оком кожну людину, як ярмаркові злодії, що шукають легкої поживи (Тулуб, В степу, 26). У спол.: л. легка, близька; п. здобувати. З (перен.). Те, що є матеріалом для певної діяльності, джерелом чого-небудь: Всі казки цікаві і дають поживу розумові, коли вони є оригінальні (Досв., 14). У спол.: п. духовна; для душі, для розуму, для серця. А Давати п.— сприяти виникненню, поширенню, розвиткові чого-небудь.

Приклади використання Пожива

Джулія Ах, погляди його мені потрібні Більш, ніж пожива !

Чим багатше море на планктон, тим більше в ньому риби, бо планктон — основна пожива всіх морських жителів, від кільки до кита.

Бо чом і не посміятися, коли є з кого, коли сміх — бодай якась пожива в виснажливій путі.

Все те для тебе погана пожива, яка неспоріднена, хоча б вона й царська.

«Під Сонцем України живуть українці, цві туть вишневі сади, шумлять налиті сонцем хлібні зерна, пасеться скот — пожива для людей.