Пароніми до слова Поверховий

Пароніми до слова Поверховий

  1. Поверховий ПОВЕРХОВИЙ, а, е. 1 (рідко). Який має поверхи: У поверховому будинку світилося.У спол.: л. будинок, споруда. 2 (перен.). Який не торкається суті справи; неглибокий: Проект поверховий, його могла висунути тільки людина, що не обізнана з теперішнім станом нашої хімічної промисловості (Шовк., 18); Не можна було писати про село на підставі лише давніх вражень чи коротких і поверхових спостережень (Сміл'., IV, 420); На жаль, багато економічних досліджень прикладного характеру являють собою поверховий опис процесів, що відбуваються у виробництві... (КУ, 1984, № 6, ЗО). У спол.: л. людина, критик, план, проект, лекція, судження, відповідь, знання, враження, розгляд скарг.

Приклади використання Поверховий

— Я накреслю поверховий план тієї місцевості і дам його тобі, щоб ти зберігала.

Далеко не зайвим було б зараз провести хоча б поверховий медичний огляд.

Огляд корабля-планети, мабуть, був дуже поверховий, бо, на прохання Йона, мав тривати лише годину.

Поверховий спостерігач квапливо робить висновок: жінка не гідна тих можливостей, які перед нею сьогодні відкриті, або ж ці можливості тлумачаться як небезпечні тенденції.

У більшості господарств приділяють недостатню увагу економічному аналізу у процесі виробництва, в інших — такий аналіз хоч і проводять, але він іноді носить формальний і поверховий характер.