Пароніми до слова Осуджувати

Пароніми до слова Осуджувати

  1. Осуджувати ОСУДЖУВАТИ, ую, уеш, недок., осудйти, суджу, судиш, док. 1. кого, що. Висловлювати невдоволення чиїмись діями, вчинками; негативно ставитися до кого-, чого-небудь: Ми повинні одверто, різко осудити все це, показати, що не хочемо і не маємо права потурати (Коз., III, 506); 3 усього видно, що у великому жіночому гурті Соломія з Тетяною не в пошані, тож спостережливі жінки гострим словом осудили ледачих, викоханих молодиць (Горд., І, 408).У спол.: о, ледарів, неробів, розбещених, зло, свавілля, нововведення, обман, нечесність. 2. кого. Неславити, поширювати погані думки про когось: — Та нас же осудять, обговорять кругом. А в нас діти, та ще й дочка (Н.-Лев., І, 152). У спол.: о. людину, чоловіка, жінку, хлопця, дівчину.

Приклади використання Осуджувати

Хто б із сущих з’явився б у такому образі на людські очі, котрі люблять осуджувати: треба було якось пояснити, чому я такий і звідки прийшов.

Тільки той, хто хоче з віри робити при бутковий ярмарок і церкву одурення людей, буде осуджувати мої святі слова пророчі !"

Я не міг прозрадити, що Зелений по нашій стороні, але й не міг його осуджувати.

— Ну, то твій батько дав мені оце, щоб я передав тобі; і, якщо я вибрав зручний для мене час і спосіб передачі, то навряд чи ти маєш осуджувати мене за це, зваживши, як нелегко було мені тебе розшукати.

Почувши ці слова, Растіньяк вирішив, що краще не розголошувати цієї події і отак зопалу не осуджувати свого сусіда.