Пароніми до слова Опинятися

Пароніми до слова Опинятися

  1. Опинятися ОПИНЯТИСЯ, няюся, няєшся, недок.; опинитися, опинюся, опинишся, док. Несвідомо, раптово потрапляти куди-небудь; виявлятися в якомусь становищі: Неля пересіупила високий поріг і опинилася на городі (Вільде, І, 525); Вступали хлопці і дівчата до технікумів, інститутів або їхали кудись на роботу, одні спин юися у Києві, інші опинялися десь аж за Уралом(Збан., Кують, 204); Бригада Рум’янцева опинилася на другому місці (Вишня, VI, 63). У спол.: о. в селі, в кімнаті, в руках, за хатою, за містом, на городі, перед директором, серед рідних, серед передовиків, серед відстаючих; останнім, на першому (останньому) місці; несподівано, раптово, далеко. Л О. ні в сих ні в тих — виявитися в незручному становищі; о. на роздоріжжі — бути у стані нерішучості, вагань.

Приклади використання Опинятися

При цьому вона точно знала, що навряд чи захоче навмисно опинятися там фізично.

А оскільки ботам доводиться часом опинятися в складних ситуаціях, зроблені вони на совість, швидкісні, міцні, витривалі, довговічні.

Чомусь чимало речей уперто відмовлялися займати своє місце, їм більше подобалося опинятися на видноті і при першій-ліпшій нагоді радісно гукати: «Ми тут !

Гаррі, котрий аж ніяк не квапився виходити з юрбою, що на нього витріщалася, чи опинятися поблизу Мелфоя, даючи тому привід ще раз похизуватися оповіддю про розквашений ніс, затримався позаду, вдаючи, що зашнуровує кросівку.

Тільки бог знає, що раз чи двічі йому вже доводилось опинятися на самій межі закону !