Пароніми до слова Натуральний

Пароніми до слова Натуральний

  1. Натуральний НАТУРАЛЬНИЙ, а, е. 1. Природного походження; протилежний штучному: Аромат натуральної кави нагадує Безбородькові добрі дні його раннього дитинства... (Вільде, II, 11); Як натуральні, так і штучні сиропи зберігаються в закритому посуді при низькій температурі (Укр. страви, 298); Величезний басейн річки Амазонки вкритий непрохідним тропічним лісом, у якому з рослини гевея збирають натуральний каучук (ХлУ, 1968., № 10, 42). У спол.: н. сік, кава, сироп, каучук, шовк, консерви.2. Попідроблений, звичайний, природний, невдаваний: Гра [Ц. Сакса-ганського] була така натуральна, що навіть забувалося, що це гра (Рильський, X, 378); Між ними [портретами] пишалась в натуральну величину дівчина з романтично розпущеним по плечах волоссям (Вільде, І, 541); Лопатка [передня нога] і грудинка використовуються для засмажування в натуральному вигляді... (Укр. страви, 150). У спол.: «. вигляд, розмір, величина, тон, репліка, цікавість; в н. вигляді, бути н. з людьми. 3. Який виражається натурою (товарами, продуктами) як платіжним засобом: Чим далі йде занепад натурального господарства і середнього селянства, тим сильніше відробітки повинні відтіснятися капіталізмом (Ленін, З, 193); Селяни полювали на бобрів, куниць і білок насамперед для сплати натуральних данин феодалам і податків державі, а також для продажу (Іст. УРСР, І, кн. 2, 47). У спол.: н. форма господарювання, характер господарства, оплата, доходи колгоспників. А Н. господарство — господарство, яке виробляє продукти для власного споживання, а не для обміну на ринку; н. податок — податок, що сплачується натурою — товарами, продуктами.

Приклади використання Натуральний

Солдати тягли на натуральний обмін з речового забезпечення усе, що погано лежало.

Невеликі поміщи-цькі господарства зберігали натуральний характер і були слабко пов’язані з ринком.

Зростають так звані бартерні операції (натуральний обмін), посилюється «тінізація» економіки, катастрофічно зростають неплатежі за продані товари та надані послуги.

Натуральний податок розглядався як частина відраху-вань від виробленої продукції з урахуванням розмірів уро-жаю, матеріального становища, кількості членів сім' ї та інших показників, що характеризували господарство.

Також використовується модифікована форма даного мультиплікатора «ціна / натуральний обсяг виробни-цтва».