Пароніми до слова Нагода

Пароніми до слова Нагода

  1. Нагода НАГОДА, и, ж. Зручні для здійснення чого-небудь обставини, слушний момент: Я бажав би при тій нагоді [з’їзд славістів] вибратися на пару місяців на студії в Росії... (Фр., XX, 602); Кар дав розпорядження розводити пари, щоб бути готовим скористатись з першої нагоди й вискочити з крижаної пастки (Трубл., II, 272); ...В такий день усі люди мали нагоду вийти на сільський майдан, зібратися до гурту (Збан., Кують, 170).У спол.: «. перша, зручна, відповідна, добра, хороша, вимріяна; з н. ювілею, дня народження, свят; з н. заговорити, сказати, звернутися; н. чекати, не поминути; н. мати, шукати, знайти, використовувати; з н. скористатися, з н. чогось привітати. А При н. — в слушний (зручний) час.

Приклади використання Нагода

Така нагода випала через два дні в літаку до Берліна.

Зваживши, що нагода слушна, я виклав свої міркування щодо згуртування емігрантських сил під єдиним, своїм і самостійним керівництвом.

Коли трапиться нагода, то й остроги дістанеш, а там побачимо, як бог дасть.

Коли років через п’ять ще випаде нагода порозмовляти з Арсеном соль Гріссомом, він уже, напевно, буде пісномудрий формальною кількістю знань, як переважна більшість дорослих.

І хоч індіяни беруть шлюб, не вінчаючись у священика, сумління не дозволить мені тим скористатися і втекти від Сумахи, коли трапиться слушна нагода.