Пароніми до слова Молодечий

Пароніми до слова Молодечий

  1. Молодечий МОЛОДЕЧИЙ, а, е. Властивий молодій людині: Слухаючи голос молодечий [Олега Кошового], що гримів і кликав до зорі, розправляли труже-ники плечі (Сос., VII, 260); Це пригнічувало мене, підрізало мій молодечий ентузіазм (Смолич, VI, 746); ... Надаремно ми перервали Людоччине молодече захоплення. Він усе ж не поганий хлопець був (Ле, VII, 368). У спол.: ж» груди, плечі, очі, голос, запальність, ентузіазм, настійливість, захоплення.

Приклади використання Молодечий

Стояв на містку — зосереджений, заглиблений у, себе — і думав про дику невідповідність у житті: у грудях клекоче молодечий дух, а кволе тіло ні на що не здатне …

Невже ж вони і справді чекали, щоб він нагадав їм їхню кипучу молодість, їхні мрії, молодечий запал, бадьорі ви гуки, обіцянки, плани?

Коли всі ми вдавалися до провокацій, їх відкидали як молодечий цинізм-з якого ми ніби виростемо.

Тільки на скронях у нього лишилося кілька пасом рідкого і вже сивіючого волосся; його високе й широке чоло почало вкриватися зморшками, але в запалих очах виблискували молодечий запал, жадоба життя, глибока пристрасть.

Дмитро розгортає книжку, і в його почуття й думи вплітаються з другої хати стук теслиці і міцний молодечий голос: Понад Бугом з ворогами Третій день гуркоче бій.