Пароніми до слова Матерія

Пароніми до слова Матерія

  1. Матерія МАТЕРІЯ, ї, ж. 1 (тільки одн.). «...Філософська категорія для означення об’єктивної реальності, яка дана людині у відчуттях її, яка копіюється, фотографується, відображується нашими відчуттями, існуючи незалежно від них» (Ленін, 18, 120): Матерія вічна, безконечна, невичерпна, здатна до саморозвитку, а об’єктивними формами її існування є рух, простір і час (ФС, 282).У спол.: визначення, поняття, істинність, визнання, заперечення, розуміння, місце (у філософії) м. 2 (тільки одн.). Те, з чого складаються всі тіла в природі; речовина: Геній Леніна показав нам шлях до використання невичерпності матерії (Рибак, V, 64); Астрономія вивчає в космосі речовину в таких станах І масштабах, які не можна створити в лабораторіях, чим розширює фізичну картину світу, наші уявлення про матерію (Астр., 3); Минав час, і гарячий згусток матерії, яким був Всесвіт у початковій стадії, охолоджувався (ЗП, 1984, № 5, 4). У спол.: м. безмежна, вічна, рухома, високодрганізована; будова, структура, форми існування, рух, вивчення, первинність, невичерпність, безконечність; закон збереження м.; уявлення про м.; м. визнавати, заперечувати, протиставляти чомусь, ототожнювати з чимось; м. змінюється, переходить з одного стану в інший, нерозривно зв'язана з чимось. З (розм.). Те саме, що матеріал у 3 зн.: Льоля оббігала всі крамниці, вибираючи квітчасту матерію на спідничку (Перв., III, 68); Юзя Краснов-ська, розстеливши на столі відріз матерії, шматочком крейди вимальовувала якісь складні геометричні фігури — контури майбутньої викройки (Гур., 139). У спол.: м. дешева, міцна, тонка, барвиста, квітчаста; відріз, кусок, клаптик м.; м. вибирати, купувати.

Приклади використання Матерія

Предмети ж, на яких вони летять , — мітла, коцюба, лопата чи будь-що інше — усього лише мертві предмети, нежива матерія, що підкоряється волі мага і повністю від цієї волі залежить.

Отож, власний рівень мірності самої клітини виявляється близьким до критичного рівня, за якого фізично щільна матерія стає нестійкою і розпадається на первинні матерії, які її створили.

Коли б ти тепер ясних суконь не носила, то пришли їх Катуні, вона їх зносить, бо фарбувати не варто і лише матерія псується", і т. д.

Історія більше не починається в Шумері та не ототожнюється з писемністю: матерія увійшла в поле культури.

Адже я — це матерія плюс інформація, а ти — це тільки гола інформація, отож мене більше, ніж тебе.