Пароніми до слова Корінний

Пароніми до слова Корінний

  1. Корінний КОРІННИЙ, а, е. 1. Споконвічний, постійний: Дивною була ця любов до степових рослин і запахів у нього, корінного поліщука, який народився і виріс у суворих пущах (Гончар, І, 104); Більшість газет у союзних і автономних республіках видається мовами корінного населення (КУ, 1976, № 12, 61); ...Процес заміни іншомовного слова своїм корінним ніяк не можна кваліфікувати... як регресивне явище (Рильський, IX, 137).У спол.: к. населення, народи Сибіру, житель, пролетар, гуцул, поліщук, сибіряк, киянин, москвич, львів’янка, лексика, слово. 2. Дуже важливий, істотний: Жовтнева революція ознаменувала корінний поворот в історичній долі українського народу (КУ, 1978, № 6, 25); Спільність корінних прагнень — той грунт, на якому і далі розвивається і міцніє дружба СРСР з країнами, що стали на шлях соціального прогресу (Іст. КПРС, 635). У спол.: к. проблеми, питання, завдання, властивість, риса, відмінність, зміни, злам, перелом, поворот, перебудова, перетворення, поліпшення, інтереси, прагнення, принципи, характер чогось, причини, сили, положення.

Приклади використання Корінний

Єврей веде нечисту гру , — так принаймні думав корінний англійський купець.

Тут, як і по всій Україні, корінний народ пройшов свій шлях історичного формування і становлення від жителів палеоліту, а згодом вже історично з часів Гомера відомих лестригонів і пізніших таврів до антів, русичів та українців.

— Я знаю, міс, але все ваше вміння дуже мало б вам зарадило, якби ви заблукали в цих заростях, де й корінний техасець навряд чи знайде дорогу.

За іншою версією, Кривоніс — корінний українець, за професією коваль, у молодо сті брав участь у козацьких походах на ту рецькі міста.

У Криму, як і по всій Україні, споконвіку був і сьогодні є автохтонний найдавніший і корінний народ — аборигени.