Пароніми до слова Книжний

Пароніми до слова Книжний

  1. Книжний КНИЖНИЙ, а, е. Характер ний для писемно-літературного викладу, невластивий живій розмовній мові: Визначаючи ідейний зміст твору (а він цього не уникнув), Голуб користувався не своїми — книжними словами,навіть окремими реченнями (Міщ., 23); Основою ділового письма в Литовському князівстві, як і в інших українських землях, була давньоруська, книжна мова, зокрема актова (Мовозн., 1976, N° 4, 65). У спол.: к. мова, стиль, спадщина, традиція, грамотність, лексика, вислів, зворот, фразеологізм, словосполучення, слово, форма, елемент, суфікс, відтінок, забарвлення. Корені коледж (англ. соПе^с), котедж (англ. соііа^е, спочатку — «селянський будинок»); розрізняються кореневими приголосними л, т.

Приклади використання Книжний

Плюшевий Ведмідь хоч і звихнувся на своїх суші, все ж поважав філософію і філософського черв’яка відпустив, вирішивши, що він скоріше не дощовий черв’як, а книжний.

Був же лагідний, і смиренний, і покірний, всім у монастирі сердечно служив, і любили його всі за добрі звичаї його і послух, за книжний розум і премудрість, дані йому від Духа Святого.

Був свічкогас, монах, списатель книжний, Перехилив … іди свиней пасти …

Бідний мій Роман, мрійник він книжний, який начитався Маркса й Енгельса, якби він почув, яку долю ви готуєте його краєві, то …

З Бориса вийде добрий чернець, книжний муж, тільки не цісар великої держави, хоч і тече в його жилах кров візантійських імператорів.