Пароніми до слова Класичний

Пароніми до слова Класичний

  1. Класичний КЛАСИЧНИЙ, а, е. 1. Пов’язаний з давньогрецьким, давньоримським світом, з його культурою; античний; який красою подібний до статуї стародавніх греків і римлян; правильний: Шестикласник Гарбузович... мав нахил більше до техніки, (йж до класичних наук (Іваничук, Місто, 52); Вона не мала ні класичного профілю, ні правильного овалу обличчя (Панч, V, 32). У спол.: к. світ, мистецтво, література, науки, філологія, герой, голова, обличчя, ніс, фігура, овал, профіль, краса. А К. гімназія — у дореволюційній Росії — середня школа, в якій обов’язково вивчались старогрецька і латинська мови та антична література; к. освіта — освіта, яка базується на вивченні старогрецької і латинської мов та античної літератури; к. мови — старогрецька і латинська мови.2. Який стосується класицизму, одного із основних напрямів у європейській літературі й мистецтві XVII — поч. XIX ст., зразком для якого було давньогрецьке і давньоримське мистецтво: 3 будинків найбільше подобались мені університет і академія, в класичному стилі, з надвірними фресками на золотому фоні (Коцюб., VI, 169). У спол.: к. стиль, школа, література, архітектура, філософія. 3. Створений класиком, видатним письменником, діячем мистецтва, науки, спорту тощо; зразковий; (розм.) чудовий, найкращий: П'єса «Платон Кречет»— класичний твір української радянської драматургії (УЛ, 10, 254); Працю вченого [Л. А. Булаховського] можна вважати класичною не лише для українського, а й для всього радянського мовознавства (Мовозн., 1981, № 2, 4); Це був справжній класичний нокаут! (Ткач, У нас в гурт., 156). У спол.: к. спадщина, музика, драматургія, проза, поезія, твір, роман, п'єса, праця, метод, визначення, висловлювання, доповідь, промова, виступ, зразок, приклад, стрибок, удар, нокаут.

Приклади використання Класичний

І дивна річ: за кілька кроків від церкви, у будиночку номер чотириста п’ятдесят сім, позавчора стався класичний випадок екстазу з одним монтером; а в самій церкві - ніяких, ну ніякісіньких чудес !

— Можливо це був не класичний гриф, а напівгриф, грифон?

Класичний приклад механіки симпептизму наведено у табл.

Театр, опера і навіть класичний балет взяли на своє озброєння засоби кіно і через це здобули нове життя.

У класичний спосіб: підозрілих завсідників (відсотків дев’яносто дев’ять від загалу відвідувачів) мусори почали ледь не щодня пачками виводити й ставити до стіни в найближчому парадняку — на предмет обшуку.