Пароніми до слова Замітка

Пароніми до слова Замітка

  1. Замітка ЗАМІТКА, и, ж. 1. Невелика стаття, повідомлення в газеті, журналі, збірнику: В обласній газеті з'явилася замітка про те, що на жнива з міст області виїде понад двадцять тисяч робітників та службовців (Коз., III, 320); У підготовці до життя важливого значення набуває вміння учнів писати замітку до стінгазети, відгук на книжку і т. ін. (УМЛШ, 1984, № І, 62). У спол.: з. важлива, велика, змістовна, інформаційна, цікава; з. підготувати, написати, надрукувати, опублікувати, прочитати. А Брати (взяти) на з.— брати когось під особливий нагляд, брати щось до уваги.2 . Короткий запис: А тоді передала рукопис Єлагіну й сіла систематизувати свої замітки, виписки (Оров., Береги, 240); Учні уважно слухали розповідь екскурсовода й робили в блокноті якісь замітки. У спол.: з. короткі, свої, якісь; з. робити, систематизувати.

Приклади використання Замітка

— У газетах промайнула замітка про потребу по можливості віддалити робітничі містечка від оцих клятих заводів.

Мені навинулася мимоволі замітка Оксани, що він «європеєць» і що йому цілком байдуже, до якої він нації належить.

На марґінесі замітка автора; Ціла творчість Шевченка є ілюстрацією до цього одного заповіту.

На марґінесі у дужках замітка автора: Ормузда, що схоронився в «святая святих» національного храму і звідти розпічне переможний наступ на здобуття свого царства.

І через кілька тижнів газети обійшла замітка, сповнена прозорих натяків на те, що Мак Аллан знов переїздить до Нью-Йорка.