Пароніми до слова Економіст

Пароніми до слова Економіст

  1. Економіст ЕКОНОМІСТ, а, ч. 1. Фахівець з економіки, економічних наук: Присутні на тій розмові інженери та начальники дільниць і цехів, усі майстри і економісти сиділи зосереджені, трохи рознервовані й стомлені (Збан., Кують, 278); Штукаренко був за фахом економістом і до війни викладав політичну економію на обласних курсах партійних працівників (Голов., III, 49).У спол.: е. висококваліфікований, досвідчений, головний, старший, авторитетний; е. вітчизняні, іноземні, радянські, буржуазні, українські. 2 (політ., іст.). Послідовник, прихильник економізму як опортуністичної течії в російському соціал-демократичному русі кінця XIX — поч. XX ст.: Зміцнений відданими іскрівцями, Київський комітет провів рішучий наступ на економістів (М. Ол., І, 262); В діяльності «економістів» Ленін побачив серйозну небезпеку: вони штовхали робітничий клас на угодовство з буржуазією і принижували його революційну роль (Біогр. Леніна, 33). У спол.: діяльність, погляди, ідеї, кредо економістів,

Приклади використання Економіст

Головний економіст може виконувати функції системного адміністратора комп’ютерно ї мережі.

Відомий американський економіст Дж. Б’юкенен виділяє й аналізує нормативний і позитивний напрями в теорії суспільного товару.

Докладно розробив теорію кластерів, як інноваційних моделей економічного зростання американський економіст Майкл Портер, спираючись на роботи Маршалла, Сабели та ін.

Посол ніби то без жартів розповідав студентам, що індійський економіст одержав Нобелівську премію з економіки за те, що довів — голод наступає тоді, коли немає грошей для сплати за продовольство.

Автором її є аме-риканський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки Г. Марковіц.