Пароніми до слова Дипломат

Пароніми до слова Дипломат

  1. Дипломат ДИПЛОМАТ, а, ч. 1. Службова особа, уповноважена урядом однієї держави для зносин або переговорів з іншою державою: Ви не повинні бути ніким забуті: ні мінливими політиками, ні дипломатами (Гончар, 1,311); Видатним державним діячем, умілим полководцем і мудрим дипломатом, великим сином своєї епохи... був Богдан Хмельницький (КУ, 1979, № 3, 17). У спол.: д. далекоглядний, досвідчений, мудрий, розумний, тонкий.2 (перен., розм.). Особа, яка відзначається тактом у стосункаяз іншими: Він [комендант] не був дипломатом, цього мистецтва його не навчило життя, тому і в розмові з хлопцями рубав з плеча (Ткач, У нас в гурт., 37-33); Найкращим дипломатом поміж усіх нас найчастіше виявляє себе Ліда (Гончар, Твоя зоря, 139). У спол.: д. найкращий, поганий; бути д.

Приклади використання Дипломат

Арінґароса побачив на протилежному кінці стола великий чорний дипломат.

Там був якийсь новий гість, д’Емон на ймення, дипломат, чи що, чоловік монгольського типу, з фіолетовими губами й короткими чорними вусиками та борідкою.

— А ти, брат, дипломат , — засміявся Холод, а слідом за ним і директор лікарні.

А чемоданчик «дипломат» — начальник без нього не начальник !. .

А коли факт був встановлений, молодий дипломат і його приятель дозволили собі кілька разів відвідати Жюльєна протягом двох тижнів, поки він не виходив з кімнати.