Пароніми до слова Батьківський

Пароніми до слова Батьківський

  1. Батьківський БАТЬКІВСЬКИЙ, а, е. 1. Належний батькам — батькові й матері: / племені незнаному, новому несу поклін я з батьківського дому (Рильський» II, 276).У спол.: б, дім, двір, поріг, поле, добро, гроші. Д Б. комітет; б. рада — виборний орган при школах, дитячих садках та інших дитячих закладах; б. збори — зібрання батьків у школі, технікумі, училищі. 2. Який виражає почуття батьків чи батька до своїх дітей; пройнятий любов’ю, ніжний: Навіть ларитон, людина, можна сказати, незалежна, позбавлена батьківської опіки, і то весь час відчував на собі певний обов'язок (Збан., Таємниця, 311); / він усміхнувся до хлопця біля горна, хитнув з батьківською ласкою головою на нього, замурзаного, як циганчатко (Головко, II, 15). У спол.: б. обов'язки, піклування, увага, турбота, порада, почуття, любов, ніжність, ласка, серце, горе, страждання. У спол.: б. людина, мати, жінка, господар, керівник, завідуючий фермою; б, у чомусь (у витрачанні електроенергії); бути, стати б.

Приклади використання Батьківський

^ На поясі він також носив саморобний пасок із невеликих шматків невичиненої шкіри, з якого звисали піхви, також його виробництва, а в піхвах — батьківський мисливський ніж.

Він добре знав вдачу своїх дочок, але, покладаючись на свій батьківський авторитет, він обіцявся піти другого дня до Марти й уговорить її.

Брієна згадала свій сон — батьківський зал, юнака, призначеного їй в чоловіки.

Як від яблуні соки у свої гілки, так батьківський дух і норов переходить у дітей, поки відлучаться й заново вкоріняться.

А в самої перед очима стояв батьківський дім, осяяний осіннім золотавим сонцем, весь у золоті листя, у золотій тузі.