Пароніми до слова Абонемент

Пароніми до слова Абонемент

  1. Абонемент АБОНЕМЕНТ, а, ч. 1. Документ на користування (за плату чи безплатно) бібліотекою, телефоном, басейном, побутовими послугами, місцем у театрі (на стадіоні), а також саме право на це: ...Книги цього юнацького жанру люди дорослі... читають з не меншою охотою, ніж діти. Це підтверджує не одне обслідування читацьких абонементів по бібліотеках (Смолим, VI, 401); У Павла Сергійовича був постійний абонемент на концерти в консерваторію (Дмйт., IV, 628).У спол.: а. постійний, (не)дійсний, оформлений, відкритий, читацький; читача, студента, учня; на цикл лекцій, на телефон, у театр; закриття, оформлення, продаж а.; плата за а,, заповнити а,, користуватися а, 2. Відділ у бібліотеці, що видає читачам літературу для користування вдома: Тут у масових бібліотеках працюють такі функціональні відділи, як відділ комплектування... літератури, організаційно-методичний, інформаційно-бібліографічний, міжбібліотечного абонемента (КУ, 198І, № 8, 75). У спол.: а, бібліотечний, міжміський, студентський; обслуговує, задовольняє, замовляє.

Приклади використання Абонемент

Кожний житель, заплативши за абонемент одне су, мав би право прочитувати по десять томів щомісяця.

За обмеженої кількості літературних джерел їх на студентський абонемент не видають, а працюють з ними тільки в читальних залах.

Йому сяйнула щаслива думка влаштувати в себе вечірні бесіди, на які він продавав за досить високу ціну абонемент і на яких спершу показував декілька цікавих оптичних штук, а потім доручав розважати товариство своїй небозі.

До кінця квітня казав, що ванни дають йому значне полегшення, й продовжив абонемент на травень.

Студентам книги видаються з бібліотеки через абонемент.